10.Domański Sławomir
13.Sys Marcin
17.Pawłowski Bartłomiej
Bramki:
2 min. 1-0 Bogacki Maciej
17 min. 2-0 Zapał Maciej
28 min. 3-0 samobójcza
60 min. 4-0 Grędziński Hubert
76 min. 5-0 Noga Szymon
86 min. 6-0 Ziaja Robert
89 min. 7-0 Domański Sławomir
Żółte kartki:
34 min. Zalewski Wojciech (Błysk) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
39 min. Królik Tomasz (Wratislavia) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
79 min. Zając Jakub (Błysk) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
Kolejne zawody przy ul. Gitarowej, przyniosły trzy punkty Wratislavii Wrocław. Nie było by to może zaskakujące, jednak styl w jakim „Wrati” pokonała, zawsze groźnego przeciwnika, godny jest podkreślenia i musi napawać optymizmem. Worek z bramkami, w 2 min. rozwiązał Maciej Bogacki (któż by inny miał to zrobić ?). Piłkę z bocznej linii boiska (aut), wyrzuca Szymon Noga, futbolówkę dostaje Maciej Zapał, podaje on do „Bogiego” a ten ze stoickim spokojem, pokonuje bramkarza gości. Jest 1-0. Chwilę później, groźny strzał oddaje Hubert, jednak tym razem golkiper Błysku, wyszedł z opresji obronną ręką. W 7 min. błąd naszej obrony, mógł się skończyć utratą gola, ale Wojciech Sobolewski, po dobrym strzale napastnika, wyciągnął się jak struna i wybija piłkę na rzut rożny. W 17 min. pada bramka dla „Wrati”. Strzelcem jej jest Maciej Zapał (popularny „Zapi”). Wykorzystuje on asystę „Bogiego” i z lewej nogi, z około 20 metrów pokonuje bramkarza z Kuźniczyska. Jest 2-0. 28 minuta to moment w którym na tablicy świetlnej, widnieje już wynik 3-0. Po mocnym dośrodkowaniu z prawej strony Damiana Piszczałki, piłka odbija się od tułowia obrońcy gości i wpada do siatki ( Jacek Nawrot). Kolejne bramki padały już tylko w drugiej części spotkania. Po dośrodkowaniu Damiana Piszczałki, w 60 min. z rzutu rożnego, piłkę w zamieszaniu w polu karnym dopada Hubert Grędziński, i mocnym strzałem zdobywa swojego pierwszego gola w barwach Wratislavii. Jest 4-0. W 76 min. na listę strzelców, również po raz pierwszy, wpisuje się Szymon Noga. Po składnej akcji Wrati, wykorzystuje asystę Bartłomieja Pawłowskiego. Jest 5-0. Goście, mimo wysokiego wyniku, grali do końca, aby zdobyć przynajmniej honorową bramkę. Okazja na to nadarzyła się w 81 min. Po faulu Huberta w polu karnym, arbiter dyktuje „jedenastkę”. Do piłki podchodzi pomocnik Błysku i piłkę po jego strzale doskonale wybija w boczną strefę boiska Wojciech Sobolewski. 86 min. to udana kontra naszego zespołu. Kolejnym strzelcem okazuje się Robert Ziaja, który wykorzystuje asystę Macieja Bogackiego. Jest 6-0. Tuż przed zakończeniem spotkania „kropkę nad i” stawia Sławomir Domański. Na około 23 metrze od bramki przeciwnika, faulowany jest Marcin Sys. Do rzutu wolnego podchodzi Sławo i przepięknym strzałem pod poprzeczkę, ustala wynik zawodów na 7-0. Po zakończeniu spotkania nasza drużyna została nagrodzona gromkimi brawami, od dość licznie zgromadzonej publiczności. Oklaski słusznie się należały, oby tak dalej Panowie.
Kolejne zawody już w sobotę o godz. 15 na Bielanach Wrocławskich, gdzie zagramy z mocnym rywalem Polonia Bielany.

Damian Golański

28.08.2021
WRATISLAVIA WROCŁAW - ORZEŁ PAWŁOWICE 0-2 (0-0)
Bramki:
52 min. 0-1 Baś Kamil
79 min. 0-2 Matlęga Mateusz (samobójcza)
40 min. Sobolewski Wojciech (Wratislavia) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
41 min. Ratajczak Adam (Orzeł) – przerwanie korzystnej akcji przeciwnika
42 min. Kiczyński Marcin (Wratislavia) – nierozważny atak łokciem w głowę przeciwnika
58 min. Urbaniak Grzegorz (Orzeł) – okazywanie niezadowolenia z decyzji sędziego
67 min. Dulat Marcin (Wratislavia) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
82 min. Wyglądacz Cezary (Orzeł) – przerwanie korzystnej akcji przeciwnika
85 min. Pawłowski Bartłomiej (Wratislavia) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
87 min. Łasiński Szymon (Orzeł) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
Po nieudanym występie, w rozgrywkach pucharowych (przegrana z zespołem kl. B Perła Węgrów 5-4), sobotnie spotkanie miało nam osłodzić środową potyczkę. Niestety jak się później, okazało nie byliśmy w stanie przeciwstawić się rywalowi. Na domiar tego w dwóch spotkaniach na własnym boisku, nie możemy strzelić bramki. Niestety kto nie strzela bramek, ten nie ma szans na zdobycie trzech oczek. W 52 min. po dobrym (myślę że i ćwiczonym) rzucie rożnym, pomocnik gości zdobywa pierwszą bramkę dla gości (Kamil Baś). Nasza ekipa nie dawała za wygraną, próbując zdobyć wyrównanie, niestety ataki zostawały rozbijane na 20 metrze lub strzały bronił bramkarz gości. W 79 min. po błędzie obrony, napastnik gości, będący w bliskiej odległości od bramki Wojtka, zostaje uprzedzony przez Mateusza Matlęgę. Robi on wślizg, płka mija naszego bramkarza, turlając się do siatki. Jest 0-2.
Kolejne spotkanie już w niedzielę z zespołem Błysk Kuźniczysko, ul Gitarowa godz. 17.
Głowy do góry Panowie, jedziemy dalej.

22.08.2021
RAPID DOMANIÓW - WRATISLAVIA WROCŁAW 1-5 (0-3)
Bramki:
14 min. 0-1 Domański Sławomir
33 min. 0-2 Bogacki Maciej
43 min. 0-3 Janc Kacper
46 min. 0-4 Zapał Maciej
53 min. 0-5 Bogacki Maciej
75 min. 1-5 Kułakowski Jan
17 min. Pawlak Sebastian (Rapid) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
36 min. Dulat Marcin (Wratislavia) – nierozważny atak na nogi przeciwnika
Po dość nieoczekiwanej porażce w pierwszej kolejce, jechaliśmy do Domaniowa z nadziejami iż, trzy punkty pojadą na ul. Gitarową. Tak też się stało. Drużyna gospodarzy nie powiesiła zbyt wysoko poprzeczki i naszej ekipie pozostało tylko to wykorzystać. Do przerwy wynik brzmiał 0-3, ale po kolei. Już w 3 min. Maciej Bogacki mógł pokonać bramkarza gospodarzy, niestety piłkę po jego strzale z głowy, łapie bramkarza z Domaniowa. W 14 min. pada pierwsza bramka dla Wratislavii w tym sezonie. Doskonałą asystą popisuje się Kacper Skrzyński, a premierowego gola, z bliskiej odległości strzela niezawodny, Sławomir Domański. Jest 0-1. W 21 min. po dość niefrasobliwej postawie naszej obrony, gospodarze zdobywają bramkę, wszystko byłoby zaliczone gdyby pomocnik Rapidu, nie dotykał piłki, która niechybnie znalazłaby się w siatce Wojciecha Sobolewskiego, a tak asystent zmuszony był podnieść chorągiewkę, sygnalizując „spalonego”. Po chwili Maciej Bogacki, znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak przegrywa pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Jednak „co się odwlecze to nie uciecze” i już w 33 min. nasz najlepszy snajper wpisuje się na listę strzelców, a asystę zalicza Szymon Noga, Maciej dostaje piłkę, mija obrońcę i bez najmniejszego kłopotu pokonuje golkipera z Domaniowa. Jest 0-2. W 37 min. Wojciech Sobolewski, popisuje się paradą, broniąc groźny strzał z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą, doskonałym oraz celnym uderzeniem z lewej nogi, popisuje się Kacper Janc, (asysta Sławomir Domański). Jest 0-3. Tuż po przerwie, bramkarz gospodarzy popełnia błąd, będąc na około 20 metrze, wybija piłkę wprost pod nogi naszego pomocnika. Jest nim Maciej Zapał, który z prawej strony boiska, tuż przy linii autowej oddaje strzał, piłka ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych ( a w szczególności golkipera gospodarzy), wpada do siatki. Jest 0-4. W 59 min. pada kolejna bramka dla Wratislavii. Mocnym strzałem popisuje się Kacper Skrzyński, bramkarz wypluwa piłkę, a celną dobitką popisuje się Maciej Bogacki i jest 0-5. Po tej bramce trener „Wrati” średnio co 5 minut wpuszcza nowych sześciu zawodników. Niestety zmiany te nie przyniosły pożądanych efektów, tym bardziej że drużyna gospodarzy w 75 min. po dość biernej postawie naszej obrony, zdobywa honorowego gola (Kułakowski Jan). Jest 1-5. Wynik do końca zawodów już się nie zmienił i Wratislavia po końcowym gwizdku mogła cieszyć się ze zdobytych pierwszych trzech punktów w tym sezonie. Kolejne zawody już w sobotę o godzinie 17. Na ul Gitarową przyjedzie zespół Orzeł Pawłowice.

14.08.2021
WRATISLAVIA WROCŁAW - ODRA LUBIĄŻ 0-2 (0-0)
Bramki:
72 min. 0-1 Wojtyło Karol
74 min. 0-2 Zawadzki Kamil
48 min. Bogacki Maciej (Wratislavia) – próba wymuszenia rzutu karnego
88 min. Pawłowski Bartłomiej (Wratislavia) – nierozważny atak na bramkarza
90 min. Zawadzki Kamil (Odra) – niesportowe zachowanie, odkopnięcie piłki
Na inauguracje sezonu 2021-2022 ligi okręgowej, przyjechał na ul. Gitarową zespól Odra Lubiąż. Ktoś mógłby pomyśleć, że to jakiś żart, przecież w pierwotnym terminarzu ekipa Wratislavii, miała zagrać z Pogonią Oleśnica, i ma racje, tak właśnie miało być jeszcze do czwartku. Wieczorem tego dnia, okazało się że Sokół Wielka Lipa zrezygnowała z gry w IV lidze (chodziły już wcześniej o tym pogłoski), na jej miejsce do IV ligi wskoczyła Pogoń Oleśnica, a do okręgu weszła Odra Lubiąż. Przeciwnik w poprzednim sezonie w Kl A gr. I, zajął II miejsce i zdobył 67 punktów. Po powrocie do ligi okręgowej (spadek w 2018), cel jest jeden utrzymać się w niej i walczyć w każdym meczu o trzy oczka. Aby ten cel osiągnąć do Wrati doszło, na tę chwilę, siedmiu zawodników. Są to: Szymon Noga (Dolpasz Skokowa), Kacper Skrzyński (Zorza Pęgów), Maciej Zapał (UKS Kąty Wrocławskie), Dominik Woźniak (Górnik Wałbrzych), Hubert Grędziński (Górnik Wałbrzych), Jakub Borek (MKS Szczawno-Zdrój), Robert Ratajczak, bramkarz (Ślęza Wrocław). Niestety to spotkanie z Odrą, wybitnie nam nie wyszło. Brakowało tego czegoś, choć okres przygotowawczy był przepracowany dość dobrze, a wyniki i gra w sparingach dawały dużo nadziei. W pierwszej odsłonie, były tzw. piłkarskie szachy, obie ekipy nawzajem badały się. W drugiej połowie padały już bramki, niestety wszystkie dla drużyny gości, choć w 57 min. po wrzutce Kacpra Janca, nasz snajper Maciej Bogacki, po starciu z bramkarzem gości, zdobywa gola. Gdy wszyscy widzieli, na tablicy świetlnej wynik 1-0, arbiter główny (Jakub Szkutnik), odgwizduje faul na bramkarzu Odry. Według większości, była to decyzja niezrozumiała i krzywdząca zespół Wratislavii. Chwilę wcześniej, piłka po strzale Marcina Dulata, trafia w spojenie. To w zasadzie wszystkie groźne sytuacje ze strony Wrati. Tymczasem goście w 72 min. i 74 min (przy dość biernej postawie naszych zawodników), zdobywają dwie bramki, które dają im pierwsze trzy oczka. Kolejne zawody już w niedzielę z zespołem Rapid Domaniów, tak więc Panowie głowy do góry, myślę że po kolejnych zawodach będziemy mieć już weselsze nastroje. Muszę jeszcze nadmienić o naszych ubytkach. Karierę zakończył nasz wieloletni kapitan Tomasz Danicki, treningów nie wznowili Kamil Stoszek i Borys Szperling.